Yeşil Rengin Kişilik Özellikleri

Yeşil Rengin Kişilik Özellikleri; Nitelikleri: Sosyal, toplumla karışık ve barışık, heyecanlanan, sınır tanımayan, ölçüsüz, tepki gösteren, genellikle reaktif, konuşkan ve taşkın, enerjik, coşkulu, teşvik edici, motive edici, insancıl, birey odaklı, iyimser, dost canlısı, sevecen, eğlenceyi seven, keyifli, espirili, neşeli. 

Yeşil, en renkli ve neşeli kişilik tipidir. Bu tipe en uygun örnek Cem Yılmaz’dır. Dışa dönük, ikna edici ve arkadaş canlısıdır. Enerjileri hiç bitmeyecek gibidir. Bu kişilik bir köşede sessiz, sakin bir şekilde oturmuş görünmez. İyimser olmaları her olaydan iyi bir yan çıkarmaları sonucunu doğurur. Trajik olaylara bile pozitif yaklaşabilir bu durumdan etraftakiler rahatsızlık duyabilir.

Doğasında saldırganlık bulunsa da çok daha insan odaklıdırlar. Karizmatik bir kişiliktir. Sevilen ve beğenilen bir kişi olmayı isterler ve bunu genellikle de başarırlar. Çok enerjik olmalarına rağmen başladıkları işi bitirmekte sıkıntı çekerler. Coşkusu içten ve samimi olduğundan etrafındakilere de yayılır ve motive edicidir. Zafer kazanmak yerine insanların dikkatini çekmeyi hedeflerler.

Yeşil kişilikle iyi bir ilişki kurmak için aynı coşkuya sahip olmak gerekir. Bu kişiliğin konuşmasına izin verilmelidir. Baskılanmak istemez. Diğer insanların işleri ve sorunları bu kişiliğin odağındadır. Kendi işleri kadar diğerlerinin de işleriyle ilgilenir, hatta bu nedenle kendi işlerini zaman zaman aksatabilirler. Yardım için her zaman hazırdır. 

Kolay tanışır ve kaynaşır, ilk tanışmada bile size isminizle hitap edebilirler. İletişimleri doğaldır. Yapmacıklıktan uzaktırlar. Her makamdan kişileri tanırlar, yüksek makamlı tanıdıklarıyla övünmekten çekinmezler. Konulara yaklaşımı yüzeysel olup çoğunlukla o konuda ki görüşlerini değiştirebilirler.

Yeşiller için hayat bir partidir, oyuna önem verirler. Çok kayıtsız görünürler ve çoğu işi önemsemezler. Onlar için hiçbir şey daha kötüye gidemez. Popüler olmak isterler. Konulara yüzeysel değinir, hiçbir şeye derinlemesine girmezler. Masaları dağınık ve düzensizdir. Şık ve pahalı giyinmeyi tercih ederler. Cömerttir. Sınırsız hayal güçleri vardır.

İlgili Bağlantılar:

4 Renk Kişilik Testi Sunumu

Kırmızı Rengin Kişilik Özellikleri

Mavi Rengin Kişilik Özellikleri

Sarı Rengin Kişilik Özellikleri

 

UYARI: Bu Kişilik Testi ile 4 Renk Kişilik Özellikleri Levent ŞAHİN’in “Rengini Bil, Dengini Bulursun” isimli kitabından izin alınmak suretiyle özetlenerek alıntılanmıştır. Eserin her hakkı yamacegitim Bireysel Gelişim ve Danışmanlık Şirketine ait olup, yayımı izne tabidir.

Bu konuda sizin de görüşünüzü/sorunuzu merak ediyoruz?