WhatsApp Görüntülü Arama Özelliği Başladı

Dünya genelinde 1 Milyarı aşkın kullanıcısı olduğu bilinen WhatsApp, daha öncede hazırlık aşamasını duyurduğu WhatsApp Görüntülü Arama özelliği için güncellemesini bugün itibariyle yayımladı. 

WhatsApp, geçtiğimiz dönemde internet üzerinden konuşma özelliğini kullanıcılarının hizmetine sunmuştu. Bir süredir üzerinde çalışmakta olduğu görüntülü konuşma özelliğini de kullanıcılara sunmasıyla birlikte, mesajlaşma, konuşma, görüntülü görüşme ve dosya paylaşımı için tek bir uygulama unvanını elde etmiş oldu.

Yeni güncelleme ile birlikte ayrıca .gif formatında ki görüntülerinde iletilmesine olanak sağlanmaktadır.

Görüntülü Görüşme özelliğini içeren WhatsApp güncellemesini Android, Google Play ve ios işletim sistemine sahip Apple iphone telefonları için App Store’den indirilebilmektedir. WhatsApp’ın görüntülü konuşma özelliği; İphone’ler için iOS 8 ve üzeri versiyonlarca desteklenmekte olup, önceki sürümlerin yüklü olması durumunda bu özellik kullanılamamaktadır.

WhatsApp Görüntülü Arama Nasıl yapılır?

WhatsApp güncellemesi yapıldıktan sonra WhatsApp kişi listesinden görüntülü arama yapılacak kişi seçildiğin de, kişi bilgilerinin yanında ki kamera simgesi ile yapılan aramalar görüntülü konuşma olarak gerçekleşmektedir.

WhatsApp Görüntülü Arama İçin Kaliteli İnternet Bağlantısı

Bunun yanında görüntülü konuşmalar internet üzerinden gerçekleştiğinden; Mobil internet kullanılması esnasında bulunulan yerin çekim kalitesine göre konuşma esnasında kısa donmalar ve görüntü kalitesinde düşüklükler yaşanabilmektedir. Bu durum o anda bulunulan mekân ile ilgili olmaktadır. Wifi bağlantısı ile yapılan aramalarda genel olarak sorun yaşanmamakla birlikte karşı tarafın da internet bağlantı kalitesi etken oluşturmaktadır.

Öte yandan mobil internet (hücrsel veri) üzerinden yapılan görüntülü konuşmalar internet kotasının hızlı azalmasına neden olabileceğinden; Sürpriz faturalar ile karşılaşmamanız için hattınızda kalan internet paketinizi sıklıkla kontrol etmenizi öneririz.

bilimlik.com

Bu konuda sizin de görüşünüzü/sorunuzu merak ediyoruz?