Sarı Rengin Kişilik Özellikleri

Sarı Rengin Kişilik Özellikleri; Nitelikleri: İşbirliği seven, uyumlu çalışabilen, yalnızlığı seven, sessiz, sedasız, sakin, bağımlı, ortak hareket eden, kolay ulaşılabilen, çabuk iletişim kurulabilen, destekleyici, onaylayıcı, tasdik edici, saygılı, nazik ve nezaketli, istekli, arzulu, görev odaklı, güvenilir, karşısındakilerin görüşlerine uyan. 

Barışsever ve arabulucu yönleriyle ağırlıkta olan bu kişiliğe örnek olarak rahmetli Adile Naşit gösterilebilir. Sorun çıkmasını önlemek için ortama yeterince uyum sağlarlar. Arabozucu ve tartışmacı bir şekilde görünmezler. Çatışmadan kaçınmak için sorunlardan ve menfi olaylardan uzak dururlar. Nasrettin Hoca’nın hikâyesinde olduğu gibi “Sende Haklısın” düşüncesini benimsemişlerdir.

Aşırı hassastır ve bu hassaslıklarından ötürü zaman zaman yanlış anlaşılabilir ve bu durumda da kolay kırılırlar. Kolay kolay “Hayır” diyemez, önce karşısındakini düşünür ve bu nedenle de kolay kullanılırlar. Dikkatli ve zor karar veren kişiler olduğundan genelde kararsızdırlar.

İş ve özel yaşantıları oturmuş ve düzenli bir ortama sahiptirler. Değişiklikten hoşlanmaz, durağan yaşamayı tercih ederler. Kullandığı ve başarılı olduğuna inandığı metotlardan ayrılmazlar. Muhafazakâr ve geleneksel bir yaşantıları vardır. Empatik ve anlayışlı kişilerdir. Duygusaldırlar.

Yardımseverdir. İş konusunda kararsızlık nedeniyle işi ağırdan alabilir. Ama sevecen bir yapısı olduğundan kızmak mümkün olmaz. Başarılı bir lider olamazlar ancak yanınızda olması iyidir, sadık, sabırlı ve iyi bir yol arkadaşıdır. Baskı alında denileni yapar ancak sonrasında yaptıklarından pişmanlık duyarlar. İyi sonuç almak için aceleye sevk edilmemesi gerekir. Kendisini olduğundan iyi göstermek yerine düşük bir profil sergilemeyi seçerler.

Bir konu konuşulması gerektiğinde, öncelikle havadan sudan sohbet ederek konuya girilmeli. Çünkü insan ve iletişim odaklılardır. Aynı elbiseleri uzun yıllar kullanırlar. Rahat ve tertipli giyinmeyi tercih ederler. Ancak renk uyumuna dikkat etmeyebilirler. Bir şeye karar vermesi istenecekse az sayıda seçenek sunulmalıdır.

İlgili Bağlantılar:

4 Renk Kişilik Testi Sunumu

Kırmızı Rengin Kişilik Özellikleri

Mavi Rengin Kişilik Özellikleri

Yeşil Rengin Kişilik Özellikleri

 

UYARI: Bu Kişilik Testi ile 4 Renk Kişilik Özellikleri Levent ŞAHİN’in “Rengini Bil, Dengini Bulursun” isimli kitabından izin alınmak suretiyle özetlenerek alıntılanmıştır. Eserin her hakkı yamacegitim Bireysel Gelişim ve Danışmanlık Şirketine ait olup, yayımı izne tabidir.

Bu konuda sizin de görüşünüzü/sorunuzu merak ediyoruz?