Koray Bülbül Kimdir?

Koray Bülbül, 02 Mayıs 1984 tarihinde Bursa’da doğdu. Trabzon nüfusuna kayıtlı olup Samsun’da büyüdü. Samsun Ticaret Lisesi’ni bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde lisansını Onur Belgesi ile tamamladı. 2014 Yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans öğrenimi yine yüksek derece ile tamamladı. Ayrıca Adalet Ön Lisans mezunu olup halen Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Ön Lisans öğrenimi görmektedir.

2005 Yılında askerlik görevini tamamlayarak Kızılay Samsun Tıp Merkezi’nde Muhasebe Müdürü olarak göreve başladı. 2010 yılından itibaren Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nde Mali İşler ve Yatırımlar Birim Sorumlusu olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında insani yardım hizmetlerine önem vermekte olup halen Türk Kızılayı’nda gönüllülük faaliyetleri yürütmektedir.

Adalet, kamu yönetimi, sağlık politikaları, hukuk ve mali alanlara ilgi duymakta olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kamu görevindeki üstün başarıdan dolayı 2014 yılında Samsun Valisi tarafından Başarı Belgesi ile ödüllendirilmiştir. Birçok alanda eğitim sertifikası bulunmaktadır.

Sağlık Politikası alanında araştırma ve makaleleri bulunmaktadır. Hâlihazırda Bireylerin Adalete Ulaşabilmeleri İçin Erişilebilir Hukuk Sistemi ve Yardım Kuruluşları konusunda araştırma yapmaktadır. Çeşitli alanda makaleleri bulunmaktadır.

Bu konuda sizin de görüşünüzü/sorunuzu merak ediyoruz?